Live veiling - Lot 339

Het exemplaar voor Frederik Willem III van Pruisen

[Law]

Grondwet voor het koningrijk der Nederlanden.

[Brussel], A. Wahlen, 1825

€ 850 / 1.000

Groot folio: [4]-95 pp. (roestvlekken, watervlek aan blanco bovenmarge).

Eigentijdse luxeband in kalfsleder, platten met centraal blindgestempeld ornament binnen driedubbel blind- en goudgerold decoratief kader, rug met ribben en vergulde decoratie en titel, vergulde zijdes en binnenrand, vergulde snede (licht geschaafd, enkele kleine krasjes, licht vlekkig).

Zeer zeldzame luxe-uitgave van de grondwet van het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden (1815-1830) op groot papier. Uitgave op 30 genumm. ex. niet in de handel gebracht. Ex. n. 3 voor "Zijne Majesteit den Koning van Pruissen", d.i. Frederik Willem III (1770-1840). Publicatie opgedragen aan Koning Willem I. Gegraveerd vignet op titel, door "Slaes élève à la Calcographie Royale de J. Goubaud". Deze grondwet van 24 augustus 1815 herenigde de Noordelijke en de Zuidelijke Nederlanden na het Congres van Wenen en installeerde Willem I als vorst.
Ref. Opac KBR.

Lot 339