Live veiling - Lot 739

[Varia]

Gevarieerd lot met meer dan 2000 devotieprentjes, postkaarten, chromos, etc.

19de-21ste eeuw

€ 800 / 1.200

Vier kaders met devotieprentjes: 1. "Het miraculeus beeld van O.L.V. te Scherpenheuvel", gravuurtje op papier (kl. stukje rechterbovenhoek ontbreekt, met de hand gekleurd, 4,5 x 3,4 cm. - 2. Geklede prent Maria, perkament, papier, aquarel, goud- en zilverdraad en textiel, ca. 7 x 4,5 cm. - 3. "Hier ligt das Göttlich Kind", gravure op papier met de hand gekleurd en deels met goud opgehoogd, ca. 14,5 x 8,7 cm. - 4. "S. Rosalia" en "Gebedt", 2 gravuurtjes op papier met de hand gekleurd en deels met goud opgehoogd, 9,8 x 7,5 cm. Album met marmerpapier: 94 devotieprentjes op papier met mechanische kant, geplakt in een album en afzonderlijk onder plastic, ca. 12,2 x 8,2 cm. Onderwerpen: de heilige familie, Jezus, Maria, het Heilig Hart, Heilige Antonius, Heilige Anna, etc. Blauwe map A: 21 prentjes, verschillende afmetingen, enkele met mechanische kant, geplakt op losse witte bladen, enkele los, bewaard in een map. Iconografie van Maria. Blauwe map B: 38 moderne prentjes en postkaarten, verschillende afmetingen, enkele met mechanische kant, geplakt op losse witte bladen, enkele los, bewaard in een map. Iconografie van Maria. Bruine map A: 65 moderne prentjes, verschillende afmetingen, met mechanische kant, geplakt op losse witte bladen en afzonderlijk onder plastic. Iconografie: heiligen (Jozef, Catherina van Siena, Eugenius, Elisabeth, Cornelius, Jacobus, Stanislas), pausen (Pius IX), bijbeltaferelen, het kruis, de kelk, etc. Bruine map B: 41 moderne prentjes en postkaarten, verschillende afmetingen, geplakt op losse witte bladen. Iconografie: Maria, de abdij van Romont (Zwitserland), de Zwarte Madonna van Einsiedeln, Madonna van Marienstein, etc. Kartonnen box: 92 moderne prentjes en postkaarten, verschillende afmetingen, geplakt op losse witte bladen. Iconografie van Maria in verschillende pelgrimsoorden: Lourdes, Mariazell, Mariatrost, Mariata Taferl, en Italiaanse heiligen: Catherina van Siena, Nicolaas van Tolentijn, Lucia van Bologna, etc. Blauwe map C: 7 moderne prentjes, verschillende afmetingen, geplakt op losse witte bladen. Iconografie: O.L.V. van Fatima, O.L.V. van Montaña, O.L.V. van India, O.L.V. van Rust. Kartonnen box: ca. 234 moderne prentjes, postkaarten, postzegels, etc., verschillende afmetingen, geplakt op losse witte bladen. Iconografie van Maria: O.L.V. van Goeden Raad, van Afrika, van Congo, van Genade, van Beauraing, der Zeven Weeën, van Roosebeke, van Rust en Vrede, van Dadizeele, van Lombartsijde, van Meetkerke, van Sint Jan, van Izenberge, van Nazareth, van Zoeten Troost en Vrede, van Scherpenheuvel, van Hanswyck, etc. Kartonnen box: ca. 250 moderne prentjes (enkele 19de-eeuwse gravuurtjes, sommige met mechanische kant), sommige in plastic (rhodoid), verschillende afmetingen, geplakt op losse witte bladen. Iconografie: bidprentjes, heiligenprentjes, Heilig Hart, staties van de kruisweg, etc. Sigarendoosje Elisabeth Bas: ca. 217 overlijdens- (herinnering aan Koningin Astrid), geboorte- en Eerste Communieprentjes. Sigarendoosje Karel I: +/- 207 items: ca. 78 postkaarten in z/w of kleur (al dan niet beschreven en gezegeld). Onder meer Belgische badsteden, ca. 21 geboorte-, eerste communie-, plechtige communie-, en overlijdensprentjes, 4 sets met kleine fotootjes uitgegeven als souvenir van een reis en 82 kleine Nestlé-prentjes uit verschillende series. Kartondoosje: ca. 637 zeer gevarieerde postkaarten in z/w of kleur (al dan niet beschreven en gezegeld). Onder meer Belgische en buitenlandse steden (Gentbrugge, Gent, Brussel, Halle, Scherpenheuvel, Leuven, Luik, Verviers, Namen, Dinant, Echternach, Parijs, Rome, Biarritz, De Panne, Mechelen, Lago Maggiore, etc.), ook Nieuwjaars-, verjaardags- en Paaskaarten, o.a. ook een set "Merksplas Colonie". Enkele aparte set over Biarritz, Berdorf en Parijs. Een groot aandeel door de nog steeds bestaande uitgeverij Nels. Rood album: ca. 104 z/w postkaarten bewaard in een ad hoc album, voornamelijk zichten uit Aarschot, enkele uit Sichem en Testelt door de firma's Nels, Flion of Albert. Blauw album (18): 21 z/w postkaarten van Aken, bewaard in een ad hoc album, door Cramers Kunstanstalt Dormund en Stengel. Blauw album (4): 83 z/w postkaarten van Mechelen, Lier en Leuven, bewaard in een ad hoc album, voornamelijk door Nels.

Lot 739