Live veiling - Lot 270
[Brepols]
+/- 150 volksprenten.
Turnhout, Brepols, Brepols & Dierickx zoon, 19de-20ste eeuw
€ 200 / 300
Geïll. eenbladdrukken, houtsnede en lithografie, kleurendruk, en met sjablonen gekleurd.
In plastiek mapjes, gebundeld in 9 papieren omslagen. Dubbels. In goede staat.
Grote collectie Brepols-prenten op machinaal vervaardigd papier. Bevat o.a. afbeeldingen van militairen, Robinson Crusoe, Roodkapje, Klein Duimpje, Napoleon, Kinderschrik, Uilenspiegel, stielen en ambachten, klederdrachten, dierenfabels, Gulliver, Luilekkerland, "Het nieuw arlequinspel", "De wonderbare pantoffels", ... Titels en onderschriften zowel in Nederlands als Frans.
Ref. De Meyer, De volks- en kinderprent in de Nederlanden. - Vansummeren, Kinderprenten van Brepols.
Bijgevoegd: 8 volksprenten Epinal.