Live veiling - Lot 554
[Belgium - Limburg]
Omvangrijke verzameling autografe handschriften, persoonlijke documenten, brieven en aantekeningen van de Limburgse priester, historicus en rijksarchivaris J. Habets (1829-1893). In goede staat (enkele gebruikssporen en kleine def.).
19de eeuw
Hamerprijs: €
1.100
€ 450 / 600
1. Amstenrade (Hs.). Folio (31 x 19,5 cm), [8]-37-[60] pp., papier, Nederlands, enkele gekleurde getekende wapenschilden; met losse aantekeningen en brieven. Halve linnen band (versleten). - 2. Geschiedkundige aanteekeningen over de voormalige heerlijkheid en parochie Bunde (Hs.). Folio (29 x 21,5 cm), 167 ff., papier, Nederlands; brieven en overdrukken bijgebonden, met losse aantekeningen. Halve lederen band (gesleten). - 3. Uittreksels uit de archieven van het leenhoff des graafschaps Loen genaamd de zaal van Curangen gedaan in de maanden january en february 1866 (Hs.). Folio (33,5 x 20,5 cm), 2 dln. (250-[10], [27]-286-[3] pp.), papier, Nederlands; bijgebonden: Oeconomia actuum humanarum [...], Maastricht, P. L. Lekens, 1787, 8vo (15 pp.), met losse brieven, aantekeningen en register. - 4. Map met persoonlijke (officiële) documenten (benoemingen enz.) en (ere)diploma’s, evenals de rouwkaart van Habets. - 5. Mapje met brieven van en aan Habets, ook enkele lege omslagen; documenten over de beginjaren van de "Société historique et archéologique dans le duché de Limbourg", 1863-, met brieven en aantekeningen. - 6. Lias met kleinere afz. katernen en bladen met teksten over o.m. Nuth, Gabeek, Bingelrade, Voerendael, Hulsberg, Maastricht, Schinnen enz.; verder katernen over o.m. "De fabricis ecclesiarum", "Tableau historique des suffragants [...] évêques de Liège". - 7. [Van Hoof, H.W.H.], Kessel. 4to (21 x 16,5 cm), 288 pp., papier, Nederlands. Lederen band (rug weg); op schutblad "H.W.H. van Hoof, past. te Kessel, thans te Venraij". - 8. Dewit, Joseph - "Legs & donations faits à l’église collégiale de S. Servais à Maastricht" (Hs.). Folio (35 x 21 cm), 15 ff., papier, Frans. Lezing gehouden op 10 maart 1905 voor de Académie d’Histoire. - 9. Van Vloten, J. - Pièces concernant les troubles du 16e siècle dans le Pays de Limbourg (Roermond, 1862), 19 pp. - 10. Franquinet & Suringar, Gids van Maastricht. Geschiedenis, merkwaardigheden & omstreken, herz. d. J. Habets (Maastricht 1883), 75-[29] pp. - 11. Liedeken ter eere van den H. Martinus [...] Parochie van Houthem, [2 ff.] (2 exx.). - 12. Enkele losse afleveringen en knipsels, 1858-1860, van "Le Courrier de la Meuse, Journal du Limbourg".