Live veiling - Lot 801
Reinaert de Vos. Episch fabeldicht van de twaelfde en dertiende eeuw, met aenmerkingen en ophelderingen.
Gent, F. & E. Gyselynck, 1836
Hamerprijs: €
220
€ 150 / 200
8vo: lxvii-352-[4] pp. (platen gevlekt).
Eigentijds half leder, gemarmerd papier op platten, gladde goudgestempelde rug (knepen gewreven), gemarmerde snede.
Eerste druk. "Zeer belangrijke tekstuitgave van het oude fabeldicht [...]. Het boek vormt de start van een hele reeks edities van Middelnederlandse teksten [...]" (Pretiosa Neerlandica). Geïll. met 13 lithogr. platen door F. & E. Gyselynck: front. en 12 buiten tekst.
Ref. Pretiosa Neerlandica 94. - Opac KBR.
Prov. "Mynen waarden broeder Jan" (ms. op schutblad, gesign. J.F. Willems). - "Mynen waarden neef Hypolite Willems. Bewys van vriendschap. Lier, 6 april 1877" (handgeschr. op schutblad, gesign. J.B. Willems).
Bijgevoegd: Scheltema, J. - Reintje de Vos, van Hendrik van Alkmaar, naar den Lubekschen druk van 1498. Haarlem, V. Loosjes, 1826. 8vo. Half leder (voorplat en rug los). (2 vol.)