Live veiling - Lot 801

WILLEMS, Jan Frans

Reinaert de Vos. Episch fabeldicht van de twaelfde en dertiende eeuw, met aenmerkingen en ophelderingen.

Gent, F. & E. Gyselynck, 1836

Hamerprijs: € 220

€ 150 / 200

8vo: lxvii-352-[4] pp. (platen gevlekt).

Eigentijds half leder, gemarmerd papier op platten, gladde goudgestempelde rug (knepen gewreven), gemarmerde snede.

Eerste druk. "Zeer belangrijke tekstuitgave van het oude fabeldicht [...]. Het boek vormt de start van een hele reeks edities van Middelnederlandse teksten [...]" (Pretiosa Neerlandica). Geïll. met 13 lithogr. platen door F. & E. Gyselynck: front. en 12 buiten tekst.
Ref. Pretiosa Neerlandica 94. - Opac KBR.
Prov. "Mynen waarden broeder Jan" (ms. op schutblad, gesign. J.F. Willems). - "Mynen waarden neef Hypolite Willems. Bewys van vriendschap. Lier, 6 april 1877" (handgeschr. op schutblad, gesign. J.B. Willems).
Bijgevoegd: Scheltema, J. - Reintje de Vos, van Hendrik van Alkmaar, naar den Lubekschen druk van 1498. Haarlem, V. Loosjes, 1826. 8vo. Half leder (voorplat en rug los). (2 vol.)

Lot 801

WILLEMS, Jan Frans