Live veiling - Lot 1029

[Ghent - Waterworks]

DE MAERE, August

Conseil communal. Rapports.

Gent, 1858-1866

€ 120 / 180

8vo.

Eigentijds half leder, goudgetitelde gladde rug ("De Maere"). Goed ex.

Interessante bundel gepubliceerde beslissingen en verslagen van vergaderingen van het Gentse stadsbestuur uit de periode 1858-1865. Wellicht het persoonlijk exemplaar van baron August de Maere (1826-1900), waterbouwkundige en schepen van openbare werken in Gent van 1857 tot en met 1866. Twaalf delen, vooral over openbare (water-)werken en de spoorweg, sommige met eigen titelpagina. Geïll. met 15 uitslaande kaarten. Bevat o.a.: 1. [De Maere, A.] - De bad- en wasch-inrigtingen van den nieuweren tyd. Gent, Vyt, [1858]. 14 pp. - 2. Rapport du Collège concernant le déplacement du chemin de fer de raccordement. 1864, 37 pp. Met 1 kaart met de geplande ringspoorweg. - 3. Rapport [...] l'établissement d'un barrage éclusé sur le Bas-Escaut en aval de la ville de Gand. 1862, 69 pp. 11 kaarten op licht papier, o.a. een gekleurd "Plan hydrographique de la ville de Gand", de bestaande bruggen over de Schelde en de Leie, dieptedoorsnedes van de Schelde en van de kanalen Gent-Brugge en Gent-Terneuzen. - 4. Questions relatives au Bassin de Gand. 1865, 61 pp. - 5. Des communications directes du port de Gand à la mer. Canal de Terneuzen - Canal de Heyst. 1866, 52 pp. Met 2 kaarten: de kust Wenduine-Knokke en "La plage de Heyst" (gekleurd). - 6. Proposition [...] l'aménagement des prairies de la Biloque et le déplacement du Jardin Botanique. 1864, 33 pp. 1 grote kaart van de Bijloke met de (verworpen) nieuwe inplanting van de Plantentuin.
Joined: 1. Kieckepoost, J.J. - Den ontwerp-maeker van Oost-Vlaenderen, ofte Kasteelen in Spagnien. Gent, De Busscher, 1824. 8vo: [2]-v-[1]-222 pp. (enige roestvlekken, titel hersteld). Later half linnen. Geïll. met 4 uitsl. lithogr. platen door Franciscus Kierdorff. Enkel het 1ste deel. Ref. Bibl. gant. 8642. - 2. Claeys, P. - Les anciennes fortifications de la ville de Gand. I. Le Rabot [- II. La Porte de L'Empereur ou de Bruxelles et la Porte de Saint-Liévin, - III. La Heuverpoort et la Petercellepoort]. Gent, Vanderhaeghen, 1886-1893. 3 vol., 8vo (roestvlekken; vol. 3: reparaties en titelpagina ontbreekt). Orig. bedrukte omslagen (gebruikt & hersteld). Geïll. met 13 (4, 6, 3) uitsl. lithogr. platen van J. Geerts, met zichten, doorsnedes en plattegronden. (5 vol.)

Lot 1029

Conseil communal. Rapports.

DE MAERE, August