Live veiling - Lot 94
"Kermis".
S.d
€ 150 / 200
Grote ets, 66 x 73,5 cm; eigenhandig getiteld onderaan links en gesign. rechts.
Ingelijst (niet uitgelijst). Stoffige marge vooral links. Interessant werk.
Fantastische weergave van wriemelend kermisgewoel rondom een centrale molen van rondtollende vliegtuigjes. Banderolles die door het werk wervelen en dienst doen als fietspistes met inscripties als "naar de stratossfeer", "naar de diepte", "de aarde draait", etc. Zeer complex werk verwijzend naar de traditie van Breughel en Bosch. Vaak vindt men in de werken van Boonen elementen die gebaseerd zijn op sarcasme en moraliserend van aard zijn. Hij heeft ook de gebreken van zijn tijd aan de kaak gesteld, o.m. zij die geleid hebben tot de oorlog.