Live veiling - Lot 518

VAN DE WOESTIJNE, Karel

Eerste verzen zijnde: Het vader-huis.

Gent, J. De Praetere, 1903

€ 200 / 250

4to (schutbladen licht gebruind).

Gemarmerd karton, verguld zwart linnen titelschild op gladde rug (licht geschaafd, rug verkleurd), mod. gemarmerde stofjas. Mooi, onafgesneden ex.

Eerste druk, op de handpers van J. de Praetere. Oplage van 120 genum. ex. Eén van de 100 op Hollandsch van Gelder (n. 106). Met negenmaal het herhaalde siermotief. Bevat 2 extra schutbladen met het uitgeversmerk van de Amsterdamse uitgever L.J. Veen, die de onverkochte stock van De Praetere overnam. Los bijgevoegd 2 houtsnedes van De Praetere.
Ref. Baeyens 1. - Rousseeuw 8. - Vlaamse bibliofiele uitgaven 24.
Prov. Theophiel Coopman (Gent 1852-1915 Schaarbeek), Vlaams auteur (ex libris).

Lot 518

VAN DE WOESTIJNE, Karel