Ventes live - Lot 1362

[Bruges]

RUDD, Johannes Bruno

"Collection de plans, coupes, élévations, voutes, plafonds, &, de quelques monuments d'architecture et de sculpture de la ville de Bruges, depuis le 14e jusqu'au 17e siècle".

[Brugge, Bogaert-Du Mortier, 1824]

€ 200 / 300

Oblong folio : 28 pl.-5 ff. (zonder gedrukte titelpagina, kl. roestvlekken doorheen het werk, licht vervuild aan de randen).

Halfleren band (met kleefband verstevigd, hoeken beschadigd). Werkbaar exemplaar.

Zeldzaam exemplaar van dit bouwkundig werk van de Brugse stadsarchitect J.B. Rudd (1792-1870), door hem getekend en gegraveerd. Verschenen in 4 afleveringen, maar stopgezet na 1830. Na de titelpagina in handschrift volgen 28 gegraveerde pl. (compl.): architectonische tekeningen van o.a. het belfort, de Burg, de Keizer-Karel-schouw, het oud schuttershuis, monumentale poorten, kerkinterieurs en -plattegronden, de graftombes van Maria van Bourgondië, Karel de Stoute en Lodewijk van Gruuthuse, ... Met vijf tekstbladen in het Nederlands en in het Frans. Ref. Opac KBR (afl. 4 ontbreekt). - BL (pl. 7 ontbreekt).

Lot 1362

RUDD, Johannes Bruno