Ventes live - Lot 850

[Devotion]

Album met c. 300 devotieprentjes, de meeste handgekleurd.

17de-20ste e

Prix de marteau: € 2.200

€ 500 / 600

Versch. formaten en technieken, vnl. gravures, c. 4,5/26 x 3,5/14,5 cm, op papier, enkelen op velijn of velijnpapier (scheur in 1 prent, enkelen gebruind of vuil, sommige randen gerafeld, 12 prentjes los, 1 blad los).

Mod. papieren kaft, platte rug (beschadigd).

De collectie omvat een tiental canivet-prenten, 1 prent op karton met relieken van de heiligen Dominicus en Macharius, enkele prenten met gebeden in het Nederlands. Afbeeldingen van heiligen, o.a. Catharina, Petronella, Ida van Nijvel, Amelberga van Temse, Dimpna, Franciscus, Carolus Borromeus, Antonius, etc. en van de Heilige Familie, Annunciatie, etc. Gesigneerd: Bunel, Huberti, Van Merlen, Fruijtiers, de Man, de Boudt, de Wael, Neel, Heydreix, Clouwet, Barbé, Busch, Voet, Cabaye, Craen, Verbruggen, Hertens, de Hollander, Hillens, Schippers, etc. Aangevuld met 6 bedevaartvaantjes, van o.a. de Heilige Marcoen te Wondelgem (1770) en H. Cornelius te Denderbelle, een vel met 48 kleine devotieprentjes van O.-L.-V. van den Berg Carmel en Simon Stock gedrukt op stof en 3 ff. religieus drukwerk.
Bijgevoegd: Ingelijste, handgekleurde devotieprent (gravure, c. 12 x 8,5 cm) van de heilige Anna met haar dochter Maria. Ter nagedachtenis van de eerste communie van Maria Groenen, 9 april 1844, Antwerpen. (2 stuks)

Lot 850