Ventes live - Lot 1085

[Dutch literature]

FEITH, Rhijnvis

8 werken in 18de-eeuwse uitgave.

€ 200 / 300

Uniform gebonden in 13 vol., gr. 8vo (lokaal marg. licht vlekkig en licht gebruind).

Rood half leder met hoeken, vergulde ruggen op 5 ribben met compart. met florale motieven, groene lederen vergulde rugschilden, blauw decor. papier op platten (licht geschaafd aan kop & staart, enkele kleine def., lokaal vlekkig). Mooie set met grote, onafgesneden marges.

Acht werken van de Nederlandse sentimentalistische schrijver Rhijnvis Feith (1783-1824): Brieven over verscheide onderwerpen. 5 vol., Amst., J. Allart, 1784-1790. Eerste druk. 7 kopergrav. in tekst. - Thirsa, of Den zege van den godsdienst. Treurspel. Ibid., 1784. Tweede druk (1e Amst. 1784). Frontisp., titelvign., wapenschild bij opdracht. - Ferdinand en Constantia. Eerste deel [- Tweede deel]. Ibid., 1785. Eerste druk. 2 titelvign. en 4 kopergrav. Ref. Buisman 553. - Julia. Amst., Elwe & Langeveld, 1786. Derde druk (1e Leiden 1783). Titelvign. en 6 kopergrav. door N. v.d. Meer naar O.J. v.d. Laan. Na p. 116: Mengelwerk. Ref. Buisman 549. - Fannij, een fragment. Amst., J. Allart, 1788. Tweede druk (1e Amst. 1787). Frontisp., titelvign. en 24 kopergrav. (elke ill. dubbel op kleine & grote pl.). - Poëtisch mengelwerk. Amst., Elwe, 1788 (katern Q lossend). Eerste druk. Titelvign., 3 kopergrav. (waaronder 1 pl. gedrukte muziek "Zegezang ter verjaringe der overwinning op de Doggersbank [...] 1781") en 1 uitslaande pl. Met stocklijst. - Ladij Johanna Graij. Treurspel. Amst., J. Allart, 1791. Eerste druk. Titelvign., 2 ident. kopergrav. - Ines de Castro. Treurspel. Ibid., 1793. Eerste druk. Titelvign. en 1 kopergrav. - C. Mucius Cordus, of De verlossing van Rome. Treurspel. Ibid., 1795. Eerste druk. Titelvign. en 1 kopergrav. Met stocklijst. Ref. Van der Steur (Nederlandse literatuur en lectuur gedrukt tussen 1700 en ca. 1800) p. 286 e.v.

Lot 1085

FEITH, Rhijnvis