Ventes live - Lot 415

[Politics]

Dossier Vlaamse Beweging en Franse politiek.

1798-1853

Prix de marteau: € 200

€ 100 / 120

8 stukken (enige gebruikssporen (gebruind, scheurtjes, vouwen)).

1. Verordening van de gemeente Brussel, ter herinnering aan de verplichting van het dragen van de tricolore kokarde, "le signe auguste de la réunion de tous les Français". Brussel, F. Hayez, jaar VI [=1798]. Eenbladdruk. - 2. Omzendbrief, om alle Vlamingen aen te sporen een adres van heilwensching te teekenen aen Z.K.H. den Hertog van Braband, ter gelegenheid van zyn huwelyk. [1853]. Bifolium. - 3. Vervolgbrief hierop, vanwege hetzelfde Vlaemsch Midden-Comiteit. Brussel, 1 juli 1853. Bifolium, ms. - 4. Zaek Van der Voort. Omzendbrief. Brussel, 1 juni 1858. Bifolium. Met een "Nationale inschrijving ter bestryding van de kosten voor het proces tegen den heer Michiel Van der Voort, door de gemeente Schaerbeek ingespannen, in zake van het vrye gebruik der Vlaemsche Tael door iederen burger, in gevolge art. 23 onzer Grondwet: "Het gebruik der talen is vry"". - 5. Cavel - Aux électeurs du Département de la Seine. [Paris], Bonaventure et Ducessois, [1848]. Eenbladdruk. Aangehecht hieraan, een ms. brief gesigneerd Cavel, 1 april 1848. - 6. Twee lithogr. portretten: Cabet & Proudhon, 27,5 x 18 cm. S.d.

Lot 415