Ventes live - Lot 770
[Music]
Verzameling van handgeschreven partituren met opdrachten aan Frans Franck en zijn vrouw Anaïs (Anna) Franck.
1901-1911
Prix de marteau: €
1.200
€ 1.000 / 1.500
4to: [24] pp.
Schaapslederen geaderde band (geschaafd, rug in slechte staat).
1. 't Avondt. Gedicht van Guido Gezelle. Antwerpen, 22 augustus 1901. - 2. Wiegeliedje. Woorden Guido Gezelle. Ibid., 27 oktober 1904. Met opdracht "ter herinnering aan de geboorte van Hugo en Franske". - 3. Kindje wat ben je toch zacht (eenvoudig liedje). Woorden van J. Reddingius. Ibid., 27 juni 1907. Met opdracht "ter herinnering aan de geboorte van den kleinen Lode". - 4. Hansje (kinderliedje). Woorden van J. Reddingius. Ibid., 16 december 1910. Met opdracht "voor hun blond Loewieke". - 5-6. Twee korte stukjes: "Mijn hart is zoo be-wo-gen" en "Vonkelt er een straal der zonne". Op het einde van elk lied gesigneerd en gedateerd door Mortelmans. Lodewijk Mortelmans en zijn broer Frans waren goed bevriend met de familie Franck.
Ref. Erwin Joos, Een uitzonderlijke Antwerpse familie = An outstanding Antwerp family, 2016, pp. 190-191.
Prov. [Frans Franck].