Ventes live - Lot 212

INGELS, Damien

Ontwerp borstbeeld.

Prix de marteau: € 110

€ 80 / 100

Tekening, 36 x 27 cm, dik papier, gesigneerd met pen "Dom. Ingels" (verticale en horizontale plooien).

Frontaal aanzicht van een bonzen borstbeeld op een zwarte sokkel, ontworpen door de Gentse beeldhouwer Damien Ingels (1881-1946). In de openbare ruimte in Gent vindt men van zijn hand o.m. het paard van het "Ros Beiaard" (in het Paul de Smet de Naeyerpark) en het Koning Albertmonument (in het Koning Albertpark). Met een handgescheven notitie aan de onbekende opdrachtgever: "Waarde heer, Ziehier de schets voor de uitvoering van het borstbeeld. Het groen aangeteekend voorzien voor brons; en het voetstuk in zwarte marmer. Het borstbeeld zou naar mijn goeddunken afgesneden worden op hoogte van letter A. Aanvaard mijnheer, mijne beleefde groeten. Dom Ingels.

Lot 212

Ontwerp borstbeeld.

INGELS, Damien