Ventes live - Lot 516

[Typografie]

Letters.

Gent, De Prentenier & Ergo Pers, 1993

€ 200 / 300

Folio.

Zwart bedrukt linnen met blauwe stofjas. Samen met twee losbladige suites in omslag, doek en zetsel in met zwart beklede houten doos (40 x 29 x 7 cm) met illustratie op voorplat en titel op zijkant. Mooi exemplaar.

Verzorgde bibliofiele uitgave waarin Ronald Ergo en zijn zoon op een artistieke manier een inventaris opmaken van hun toenmalige verzameling loden en houten letters, en de geschiedenis van de typografie illustreren, van het Semitisch spijkerschrift over Chinese blokboeken, de Gutenbergbijbel en Garamont tot eind 19de eeuw. Alles in de gedachte van de Franse dichter Paul Valéry: "Une page est une image". Oplage van 42 ex. opgeborgen in een houten doos die een aantal affiches en unieke druksels bevat, waarvan één op doek is gemaroufleerd. Elke doos is aangevuld met een zetsel. Eén van de 10 Romeins genum. met een suite van de druksels en affiches (n. X). Gedrukt op gevlekt Kozo papier. Gesigneerd door Rein en Ronald Ergo.

Lot 516

Letters.