Ventes live - Lot 757

[Ghent - Tickets]

DE CLERCQ, Violette

"Collection de coupons.

Gand, le 4 Avril 1902"

€ 100 / 150

Klein folio, gelijnd papier.

Half linnen, gemarmerde platten met ms. eigendomsetiket (licht gebruikt).

Boeiende verzameling van zo'n 300 eigentijdse tickets, toegangskaartjes en coupons voor transport (tram, trein, Parijse metro) en allerhande (theater-)voorstellingen, netjes in een schrift opgeplakt door, zoals de titelpagina vermeldt, "Violette De Clercq, 60 Rue Van Lokeren, Ledeberg lez Gand." Altijd afgestempeld of afgetekend, eind 19de-begin 20ste eeuw. Mooi en uniek tijdsdocument.
Gent: ca. 30 kaartjes voor verschillende lijnen van de "Elecktrik tram van Gent" of de Buurtspoorweg, en ca. 50 kaartjes voor "Cirque, Theatre, concerts", musea, exposities en sportevenementen (o.a. "vélodrome gantois", "régates jubilaires de Terdonck 1881-1906", "waterclosets, fr. 0,95" in het Stadspark, paardenrennen, "fête militaire"), de zwemkom Stropstraat, Panorama Zonnestraat, ... Verder ook kaartjes voor Antwerpen (ca. 15, vooral tram, maar ook de zoologie, de wereldtentoonstelling 1894), Brussel (ca. 30, tram, wereldtentoonstelling en kermis 1897), een aantal tram-, trein- en andere tickets voor Brugge, Oostende (o.a. Tir Wellington 1905), Blankenberge (Pier 1898), Luik, Charleroi, Namen, Rijsel, Parijs (ca. 30, o.a. enkele kaartjes voor de recent aangelegde "Métropolitain de Paris"), en "Angleterre" (ca. 50, transport en theater, o.a. "Billet d'aller et retour entre Gand et Londres, par Ostende et Douvres, 1909", ook hoteltickets in Liverpool, Birmingham, Manchester).

Lot 757

"Collection de coupons.

DE CLERCQ, Violette