Live auction - Lot 293

GORTER, Herman

Mei. Een gedicht.

Amsterdam, W. Versluys, 1889

€ 300 / 400

8vo: [4]-194 pp.

Originele vergulde decoratieve linnen band (vooraan los, gebruikssporen). Goed ex.

In juli 1890 zond Hélène Swarth (1859-1941) een exemplaar van "Mei" ter lezing aan Pol de Mont (1857-1931), zoals blijkt uit een brief van de Mont aan Emmanuel de Bom, d.d. 30.08.1890. De Mont retourneerde het exemplaar. Aantekening (door Swarth?) op schutblad: “Herlezen voor de m+nste maal 4-8 Mei 1924 en nog heerliker genoten dan toen ik het las voor het eerst” en (andere hand?) “Van ’t allerfijnste, dat wij hebben en dat er is in welke taal ook!”. Ex. met veel aanstrepingen en aantekeningen in potlood. Prov. Op schutblad vooraan "Hélène Swarth" en "Pol de Mont". - Contemporain ex libris (van H. Swarth?).

Lot 293

Mei. Een gedicht.

GORTER, Herman