Live auction - Lot 514

TOUSSAINT VAN BOELAERE, Fernand

"Spiritisme.". Autograaf gedateerd 1907 (gepubliceerd in 1912).

1907

€ 600 / 800

Klein folio: [1]-39 genummerde ff. (ca. 27 x 19 cm), in het Nederlands, zwarte inkt op velijnpapier.

Eigentijds donkerpaars marokijn gesigneerd "Ch. De Samblanx 1916", groot centraal verguld mozaïekornament (op voorplat) binnen dubbel blind filetenkader en verguld rolkader, goudgetitelde rug met 5 ribben en vergulde compartimenten, vergulde zijdes, vierdubbel gerold goudkader op binnenplatten, decoratieve schutbladen. In zeer goede conditie in een prachtband.

Origineel manuscript van dit verhaal door de "Goudsmid der Vlaamse letteren" F.V. Toussaint van Boelaere (1875-1947). "Spiritisme" werd voor het eerst gepubliceerd in "Elseviers Geïllustreerd Maandschrift" jaargang 1912, en opgenomen in de vroege verhalenbundel van de schrijver, "De bloeiende verwachting" (Bussum, van Dishoeck, 1913). Het manuscript is op het einde gesigneerd door de schrijver en gedateerd "1907". Talloze correcties en aanpassingen in de tekst.
Ref. Roemans p. 9, n. 3 & p. 33.

Lot 514