Live auction - Lot 721

[Devotion]

Meer dan 400 devotieprentjes, bidprentjes, sanctjes, chromos etc.

19de eeuw

€ 200 / 300

Uitgebreide en gevarieerde collectie met voornamelijk 19de-eeuwse devotie- en bidprentjes. Onder andere prentjes met mechanische kant (soms in goud), prentjes met bloemen, communieprentjes, vriendschapsprentjes, heiligenprentjes, bladwijzers en postkaarten, sommige met stempel of postzegel (Vianden, Mont-Saint-Michel, Kaltern, Hals, Maria Enzerdorf). Prentjes ter aanbidding van het Heilig Hart, het Heilig Kruis en de Kelk, ook prentjes in de vorm van een kruis. Een aantal meer speciaal: met stof opgehoogd of in plastic (rhodoid), canivets o.a. "S. Veronica", "Ascensio Domini", een reliek van kardinaal Mercier, een prentje uit schildpadschild met tekst erin gegraveerd, een aantal prentjes op transparante rode plastic, een aantal op witte matte plastic waarvan sommige met kleine fotootjes in verwerkt, een aantal op perkamentachtig papier, een aantal op vellum, één op zijde en enkele ingekleurde gravuurtjes "S. Franciscus Xaverius" door C. Galle, "S. Jacobus Maior" door Cornelis de Boudt, "S. Dei Genitrix" door Cornelis van Merlen.

Lot 721