Live auction - Lot 516

[Leuven]

+/- 100 documenten in verband met Leuven.

€ 200 / 300

2de helft 18de eeuw

1. Collectie van +/- 50 gedrukte of ms. documenten, ordonnanties, eenbladdrukken, ontvangstbewijzen of paspoorten (ca. 1700-1834, meestal eind 18de, begin 19de eeuw), meestal in verband met Leuven(se burgers) en uitgegeven door het Leuvense stadsbestuur of door de centrale Oostenrijkse, Franse, Nederlandse of Belgische overheid, soms gelinkt aan de Brabantse Omwenteling. Enkele gedrukt in Gent of Brussel. Eén met zegel van generaal Vander Mersch (10/01/1790). Een ms. afschrift "Donné à Anvers le 16 octobre 1830, signé Guillaume, prince d'Orange" (de latere Willem II), waarin hij zich neerlegt bij het uitroepen van de onafhankelijkheid van België. - 2. Collectie iconografie Leuven: Lithogr. portretten van François (6 ex.) en Joseph (6 ex.) Terby op groot papier van "Le Cercle de Ste Cécile"; 23 gegrav. portretten van o.a. J. Wamesius, A. Sasbout, Thomas à Kempis, J. Fischer, Karel V, Dismas de Briamont, L. Lessius, etc.; Collectie lithogr. en moderne prenten van Leuven en interieurs (15).

Lot 516