Live auction - Lot 291

GEZELLE, Guido

Gedichten, gezangen en gebeden. Een schetsboek voor Vlaemsche studenten.

Brugge, E. Gailliard, 1862

€ 200 / 300

8vo (lokaal roestvlekjes). Rode halflederen band (licht geschaafd).

1ste druk. Na het werk zijn ingebonden +/- 100 pp. deels beschreven en +/- 300 blanco pp. De (recto verso) beschreven pp. bevatten ander dichtwerk van Gezelle en (korte aanzetten tot) eigen gedachten en poëzie, wellicht geschreven door Jozef Axters. Ref. Boets, p. 17. Prov. Eigendomsnotitie "Joseph Frans Axters" (1850-1913), Brugs jezuïet en als jonge leraar in het Klein Seminarie Roeselare bevriend met student Albrecht Rodenbach. Axters was één van de leraren die stiekem de studentenopstand "De Groote Stooringe" (1874-1875) steunden. Bijgevoegd: Id. - Vlaemsche dichtoefeningen. Brussel, H. Goemaere; Roeselare, Stock-Werbrouck en zoon, 1858. 8vo (enige roestvlekken). Orig. uitgeversomslag (licht gebruikt, rug verstevigd met tape). 1ste druk van één van de eerste dichtbundels van Guido Gezelle. Ref. Boets, p. 12. (2 vol.)

Lot 291

GEZELLE, Guido