Live auction - Lot 503

[Devotion]

Verzameling van 465 devotieprentjes en 24 scapuliertjes.

Eind 19de-begin 20ste eeuw

Hammer price: € 600

€ 150 / 250

Op papier of celluloid, in z/w, handgekleurd of in chromolithografie, meestal met mechanische dentelles, enkele met vergulde dentelles, enkele in ajourwerk of in patchwork; sommige geannoteerd met de hand op de versos.

In drie ringmappen en twee doosjes.

Ter gelegenheid van de Eerste Communie, vriendschap, gebed, het brandend hart, de kelk, retraite, heiligen (Johannes de Doper, Anna, Vincentius a Paulo, Aloysius Gonzage, Gregorius, Stephanus, Franciscus van Assisi, Leo, Rafaël, O.L.V. Van Hal, Clara van Assisi, Maria Magdalena, Constant, Agnes), Kerstmis, Mariaverering, overlijden, (het leven van) Jesus, etc. Sommige in de vorm van een kruis of met een klein fotootje. 32 handgeschilderd op celluloid: waarvan o.a. 3 in kruisvorm, 1 in fleur-de-lis-vorm, 1 in ruitvorm en 1 bladwijzer, 1 in bloemvorm, 1 in deviesvorm, sommige met scapuliertjes. Een reeksje van 6 "Fleurs de Bethléem" met echte bloemen. 2 prentjes met deurtjes. Hieraan toegevoegd: een doosje met 24 scapuliertjes in stof, metaal en papier, enkele losse stukken.

Lot 503